Turpinām stāstīt interesentiem par notiekošo mūsu centrā. Maijā divi mūsu iemītnieki neizturēja mūsu nama klusumu un mieru un mūs klusi atstāja. Viens nodzīvoja nedaudz ilgāk par mēnesi, otrs noturējās trīs mēnešus. Ir divi jauniņie, kuri aprod ar dzīvi pie mums.

Šoreiz pastāstīsim par mūsu iemītnieku Dmitriju. Viņam ir 39 gadi, aiz muguras vairāki nosēdēti “sroki”, arī centrā jau vienreiz ir bijis. Izņēmuma kārtā viņu pieņēmām, jo pirmajā reizē nebija mūsu noteikumu pārkāpumu. Šobrīd jau ir septiņi mēneši, kā viņš pārdomā un meklē savu vietu dzīvē. Ir atteicies no narkotikām, atmetis smēķēšanu. Mēs viņu atbalstām un ceram ka viņam cerētais izdosies.

Aprīlī Centrā iestājušies divi jauni iemītnieki. Ar viņiem parakstīti līgumi par uzturēšanos Centrā. Divi cilvēki Centru atstājuši. Viens diemžēl aizturēts par likumpārkāpuma izdarīšanu un atrodas apcietinājumā. Otrs neatgriezās no tuvinieku apmeklējuma, cerams, ka viņam viss būs labi.

Turpinām stāstīt par mūsu iemītniekiem – Vitālijs, 31 gadu vecs, ražens augums, atlētiska miesas būve. Aiz muguras 13 gadi nosēdēti zonā. Pirmo “sroku” – 8 gadus ieslodzījumā, dabūjis 17 gadu vecumā. Kad atbrīvojies, nokļuvis svešā pasaulē, kurā iekļauties nav spējis, nav arī zinājis par šādu centru esamību. Sācis tirgoties ar narkotikām, ticis notverts, atkal sods. Pēc nosēdētiem 5 gadiem pirms termiņa nosacīti atbrīvots ar elektronisko uzraudzību. Šobrīd iziet adaptāciju pie mums, ticam, ka turpmākā dzīve viņam nokārtosies.


Ar šo stāstu mēs sākam rakstu sēriju par mūsu iemītniekiem. Pirmais ir Āris, 40 gadus vecs.

Viņa dzīve bija kopumā veiksmīga un bez mākoņiem. Savs bizness – smiltsērkšķu ogu audzēšana un pārstrāde. Lietas gāja sekmīgi, pircēju pietiekami, noiets garantēts. Taču liktenis sagādāja bargu pārbaudījumu – narkotikas. Rezultātā 13 gadi no viņa dzīves tika burtiski izrauti ar saknēm. Lietojis visu izņemot heroīnu, pazaudējis biznesu, mājokli, pašcieņu. Pēdējais pusgads pavadīts uz ielas.

Kāds no paziņām iedevis Centra telefona numuru. Atbrauca, aprunājāmies un nolēmām palīdzēt izkļūt no “bedres”. Pakāpeniski atkopās, ieguva izpratni par patiesām cilvēciskām vērtībām, atmeta smēķēšanu. Šodien mēs piedāvājam viņam palikt strādāt Centrā un jūnijā parakstīsim darba līgumu.

Neliela mūsu, bet milzīga uzvara Ārim.


Marta mēnesī Centru atstājuši trīs cilvēki. Diviem beidzies līgums, bet viņi ir atraduši darbu un jaunu mājvietu un mēs esam pārliecināti, ka viņiem viss būs labi. Viens tika no Centra atskaitīts par līguma neievērošanu, diemžēl neizdevās panākt abpusēju saprašanos un mūsu cerības neattaisnojās. Tas ir zaudējums, kas sarūgtina.

Ar mums ir parakstījis līgumu viens jaunpienācējs un mēs ceram, ka viņš iekļausies mūsu kolektīvā.


.... tā mēs dzīvojam

... radošās nodarbības

... kokapstrādes darbnīcā

... iespēja apgūt kalēja iemaņas

... mūsu sporta zāle


Šā gada marta mēnesī mūsu Centrā dzīvoja 17 cilvēki. Diviem no viņiem martā beidzas līguma termiņs. Viņi ir atraduši darbu un mēs esam pārliecināti, ka viņiem viss būs labi. Seši cilvēki ir jaunatnācēji - dzīvo Centrā  ap diviem mēnešiem. Mēs iepazīstam viņus un rūpējamies par viņiem. Pārējie deviņi ir veterāni, vairums no viņiem strādā.Mūsu darbu ir augsti novērtējusi cienījama sabiedriska organizācija, mēs lepojamies par to.


Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .